WIMA
型号:
FKP1R021505F00KSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.015UF 10% 1250VDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.0887
$10.887
50
$0.94354
$47.177
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 1250V (1.25kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 600V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.015 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |