首页 / 薄膜电容器 / FKP2D006801D00HI00
minImg
FKP2D006801D00HI00
WIMA
型号:
FKP2D006801D00HI00
品牌:
WIMA
描述:
FKP 2 680 PF 100 VDC 4.5X6X7.2 P
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±2.5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FKP 2
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 680 pF