首页 / 薄膜电容器 / FKP2J001001D00JI00
minImg
FKP2J001001D00JI00
WIMA
型号:
FKP2J001001D00JI00
品牌:
WIMA
描述:
FKP 2 100 pF 630 VDC 4.5x6x7.2 P
库存 : 12000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1500
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr WIMA
Capacitance 100 pF