首页 / 薄膜电容器 / FKS2D012701A00JSSD
minImg
FKS2D012701A00JSSD
WIMA
型号:
FKS2D012701A00JSSD
品牌:
WIMA
描述:
FKS 2 2700 pF 100 VDC 5% 2.5x6.5
库存 : 462
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 10
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FKS 2
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 2700 pF