WIMA
型号:
FKS3G012203A00KSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FKS 3 2200 pF 400 VDC 3x9x13 PCM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.3287
$3.287
100
$0.3154
$31.54
200
$0.29545
$59.09
500
$0.27835
$139.175
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.118" W (13.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | FKS 3 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 2200 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |