FLS400-1348-TF
Bel Power Solutions
型号:
FLS400-1348-TF
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 398W
库存 : 23
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.87" L x 3.04" W x 3.24" H (123.7mm x 77.2mm x 82.3mm)
Number of Outputs 1
Series FLS400 (400W)
Current - Output 1 8.3 A
Power (Watts) 398W