Sanken Electric USA Inc.
型号:
FMB-24H
封装:
TO-220F
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220F
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.09535
$10.9535
100
$0.851675
$85.1675
500
$0.721905
$360.9525
1000
$0.58806
$588.06
2000
$0.553594
$1107.188
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 7.5 mA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 7.5 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |