FMP-50FR-52-562K
YAGEO
型号:
FMP-50FR-52-562K
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 562K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 562 kOhms
Series FMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W