FMP100FTE52-6R34
YAGEO
型号:
FMP100FTE52-6R34
描述:
RES 6.34 OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.34 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 1W