FMP100JR-52-8R2
YAGEO
型号:
FMP100JR-52-8R2
描述:
RES 8.2 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 1W