FMP200FBE52-38R3
YAGEO
型号:
FMP200FBE52-38R3
描述:
RES 38.3 OHM 1% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 38.3 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 2W