RF Solutions
型号:
FMRTFQ1-315
品牌:
封装:
Module
批次:
-
描述:
RF TRANSMITTER FM 315MHZ MODULE
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Transmitting | 7mA |
| Applications | Car Alarms, Remote Sensing, Wireless Security |
| Data Interface | PCB, Through Hole |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Power - Output | 5dBm |
| Supplier Device Package | Module |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Modulation or Protocol | FM |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Memory Size | - |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 4V |
| Data Rate (Max) | 9.6kbps |
| Mfr | RF Solutions |
| Frequency | 315MHz |
| Features | - |
| Package | Tray |