FN3258-55-52
Schaffner EMC Inc.
型号:
FN3258-55-52
描述:
LINE FILTER 55A CHASSIS MOUNT
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CSA, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Series FN 3258
Inductance -
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 277 V
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 480 V
Voltage - Rated AC -
Current 55 A