FN9222ES1R-12-06
Schaffner EMC Inc.
型号:
FN9222ES1R-12-06
描述:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
用户指南
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Approval Agency CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-2
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9222E
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet -
Connector Style IEC 320-C14
Connector Type Receptacle, Male Blades
Mfr Schaffner EMC Inc.
Accomodates a Fuse No
Features Bleed Resistor, Earth Line Choke
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Tray
Switch Features -
Current Rating - Filter 12A