FN9233EU-12-06
Schaffner EMC Inc.
型号:
FN9233EU-12-06
描述:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Approval Agency CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-2
Mounting Type Panel Mount, Flange
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9233E
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness -
Accomodates a Fuse No
Features Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Switch Features -
Current Rating - Filter 12A