FN9266S-10-06
Schaffner EMC Inc.
型号:
FN9266S-10-06
描述:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
库存 : 7
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 29.50mm x 33.00mm
Approval Agency CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9266
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.024" ~ 0.059" (0.60mm ~ 1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet -
Connector Style IEC 320-C14
Connector Type Receptacle, Male Blades - Module
Mfr Schaffner EMC Inc.
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Tray
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 10A