Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
FNA-6
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE CARTRIDGE 6A 125VAC CYLINDR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$74.404
$74.404
5
$70.68
$353.4
10
$66.9598
$669.598
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | - |
| Applications | Electrical, Industrial |
| Response Time | Slow Blow |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 6A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm) |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Product Status | Active |
| Series | FNA |
| Package / Case | Cylindrical, Alarm Indicating, 5AG, 10x38.1mm |
| Voltage Rating - AC | 125 VAC |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Features | Indicating |
| Class | - |
| Package | Bulk |