FNG.2B.310.CYBD92
LEMO
型号:
FNG.2B.310.CYBD92
品牌:
LEMO
描述:
LBP KEYG 10C CHR 9.2MM D
用户指南
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 8A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell, Lanyard
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C