Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
FNM-20
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE CARTRIDGE 20A 250VAC 5AG
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$24.7475
$24.7475
5
$23.5657
$117.8285
10
$21.79775
$217.9775
50
$18.85218
$942.609
100
$17.67399
$1767.399
250
$16.79904
$4199.76
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | - |
| Applications | Motor Protection, Transformer Protection |
| Response Time | Slow Blow |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm) |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Product Status | Active |
| Series | FNM |
| Package / Case | 5AG, 10mm x 38mm (Midget) |
| Voltage Rating - AC | 250 VAC |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Features | - |
| Class | - |
| Package | Bulk |