首页 / 热缩管 / FP-301-1/16-BLACK-4'-BOX
minImg
FP-301-1/16-BLACK-4'-BOX
3M
型号:
FP-301-1/16-BLACK-4'-BOX
品牌:
3M
描述:
HEATSHRINK FP301 1/16-48" BLACK
用户指南
Shrink Temperature 100°C
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.017" (0.43mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Obsolete
Series FP-301
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)