Eaton - Electronics Division
型号:
FP1007R3-R23-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 230NH 61A 0.29MOHM SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.824
$1.824
10
$1.68435
$16.8435
25
$1.54394
$38.5985
50
$1.31955
$65.9775
100
$1.17914
$117.914
250
$1.010686
$252.6715
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 48A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 61 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 0.29mOhm |
| Series | FLAT-PAC, FP1007 |
| Inductance | 230 nH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |