FP1008L1-R150-R
Eaton - Electronics Division
型号:
FP1008L1-R150-R
描述:
FIXED IND 150NH 65A 0.17MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 42A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm
Series FP1008
Inductance 150 nH