FP1308R1-R32-R
Eaton - Electronics Division
型号:
FP1308R1-R32-R
描述:
FIXED IND 320NH 57A 0.32MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 52A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 57 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.528" L x 0.500" W (13.40mm x 12.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.32mOhm
Series FLAT-PAC, FP1308R
Inductance 320 nH