FP2-D082-R
Eaton - Electronics Division
型号:
FP2-D082-R
描述:
FIXED IND 82NH 37A 0.26 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 26A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 37 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.26mOhm
Series FLAT-PAC
Inductance 82 nH