首页 / 热缩管 / FP301-1/2-48"-RED-100 PCS
minImg
FP301-1/2-48"-RED-100 PCS
3M
型号:
FP301-1/2-48"-RED-100 PCS
品牌:
3M
描述:
HEATSHRINK 1/2"X4' RED 1=1PC 48"
用户指南
Shrink Temperature 100°C
Inner Diameter - Recovered 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Red
Recovered Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series FP-301
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.500" (12.70mm)