首页 / 热缩管 / FP301-3/8-48"-CLEAR-125 PCS
minImg
FP301-3/8-48"-CLEAR-125 PCS
3M
型号:
FP301-3/8-48"-CLEAR-125 PCS
品牌:
3M
描述:
HEATSHRINK 3/8"X4' CLR 1=1PC 48"
库存 : 296
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Shrink Temperature 100°C
Inner Diameter - Recovered 0.187" (4.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Clear
Recovered Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series FP-301
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.375" (9.53mm)