FPC040P010
Chip Quik Inc.
型号:
FPC040P010
描述:
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
用户指南
Series Proto-Advantage
Number of Positions 10
Package Accepted FPC Connector
Pitch 0.016" (0.40mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Mfr Chip Quik Inc.
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.900" x 0.550" (22.86mm x 13.97mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"