FQB7N30TM
onsemi
型号:
FQB7N30TM
品牌:
onsemi
封装:
D²PAK (TO-263)
描述:
MOSFET N-CH 300V 7A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 610 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 700mOhm @ 3.5A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Drain to Source Voltage (Vdss) 300 V
Power Dissipation (Max) 3.13W (Ta), 85W (Tc)
Series QFET®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V