FQPF10N50CF
onsemi
型号:
FQPF10N50CF
品牌:
onsemi
封装:
TO-220F-3
描述:
MOSFET N-CH 500V 10A TO220F
库存 : 783
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2096 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 56 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 610mOhm @ 5A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220F-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 48W (Tc)
Series FRFET®
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V