METZ CONNECT USA Inc.
型号:
FR20204HBDN
封装:
-
批次:
-
描述:
RECEPTACLE, THR, DUAL ROW, .100"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.60895
$6.0895
400
$0.458214
$183.2856
800
$0.39274
$314.192
1200
$0.360012
$432.0144
5200
$0.316378
$1645.1656
10000
$0.294557
$2945.57
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.197" (5.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | METZ CONNECT USA Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Polyester |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | - |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.114" (2.90mm) |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | FR20204HB |