FR85JR05
GeneSiC Semiconductor
型号:
FR85JR05
封装:
DO-5
描述:
DIODE GEN PURP REV 600V 85A DO5
库存 : 19
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 500 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-5
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 85 A
Mfr GeneSiC Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 85A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C