FRC0603JT51R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
FRC0603JT51R0
封装:
0603
描述:
RES 51 OHM 5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 51 Ohms
Series FRC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W