FRC1210JT11R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
FRC1210JT11R0
封装:
1210
描述:
RES 11 OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 11 Ohms
Series FRC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W