FRC2512JT300R
Stackpole Electronics Inc
型号:
FRC2512JT300R
封装:
2512
描述:
RES 300 OHM 5% 1W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 300 Ohms
Series FRC
Power (Watts) 1W