首页 / 圆形连接器组件 / FRCIR02RFS-32-22S-F80-T54
minImg
FRCIR02RFS-32-22S-F80-T54
ITT Cannon, LLC
型号:
FRCIR02RFS-32-22S-F80-T54
描述:
CONN RCPT FMALE 54POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.882" (47.80mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Rubber
Ingress Protection Environment Proof
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Product Status Active
Shell Finish Black Painted
Shell Size - Insert 32-22
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Features Flame Retardant
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C