Techflex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$122.493
$122.493
5
$114.836
$574.18
10
$107.179
$1071.79
20
$101.820525
$2036.4105
50
$99.52371
$4976.1855
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -70°C ~ 125°C |
| Color | Black, White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant |
| Material Flammability Rating | UL VW-1 |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Flexo® FR |
| Type | Sleeve |
| Length | 1000' (304.80m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.250" (6.35mm) |
| Environment Protection | - |
| Mfr | Techflex |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut |
| Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Diameter - Inside, Expanded | 0.438" (11.13mm) |
| Package | Spool |
| Width | - |
| Heat Protection | Flame Retardant |
| Base Product Number | FRN0.25 |