FSP150-P24-C12
FSP Technology Inc.
型号:
FSP150-P24-C12
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
库存 : 64
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cCSAus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Series FSP150-P24 C (150W)
Current - Output 1 12.5 A
Power (Watts) 100W (150W Forced Air)