YAGEO
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | -80/ +500ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.496" L (10.00mm x 9.00mm x 38.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 5.6 Ohms |
| Series | FSP |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | YAGEO |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |