FT-63ES500
Nidec Components Corporation
型号:
FT-63ES500
描述:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
库存 : 190
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Series FT-63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W