Fremont Micro Devices Ltd
型号:
FT93C66A-USR-T
封装:
8-SOP
批次:
-
描述:
IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 2MHZ 8SOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1805
$0.1805
10
$0.1786
$1.786
25
$0.1653
$4.1325
50
$0.16454
$8.227
100
$0.14611
$14.611
250
$0.14421
$36.0525
500
$0.142044
$71.022
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Clock Frequency | 2 MHz |
| Memory Interface | 3-Wire Serial |
| Memory Organization | 512 x 8, 256 x 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Series | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 10ms |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Memory Size | 4Kbit |
| Technology | EEPROM |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Mfr | Fremont Micro Devices Ltd |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Memory Format | EEPROM |
| Base Product Number | 93C66A |