FVG.0W.302.CLAC35
LEMO
型号:
FVG.0W.302.CLAC35
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -20°C ~ 200°C
Applications -
Number of Positions 2
Color Silver
Termination Solder Cup
Shielding Shielded
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded
Orientation G
Mounting Feature -
Series 0W