FW-05-01-F-D-110-075
Samtec Inc.
型号:
FW-05-01-F-D-110-075
描述:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.230" (5.842mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.110" (2.794mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)