FW-05-02-G-D-660-065
Samtec Inc.
型号:
FW-05-02-G-D-660-065
描述:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.800" (20.320mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.660" (16.764mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)