FW-05-04-G-D-118-080
Samtec Inc.
型号:
FW-05-04-G-D-118-080
描述:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Color Black
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.288" (7.315mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.118" (2.997mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)