FW-06-04-F-D-200-090
Samtec Inc.
型号:
FW-06-04-F-D-200-090
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.380" (9.652mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)