FW-06-05-G-D-390-160-A
Samtec Inc.
型号:
FW-06-05-G-D-390-160-A
描述:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.550" (13.970mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.390" (9.906mm)