FW-07-01-G-D-350-100
Samtec Inc.
型号:
FW-07-01-G-D-350-100
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.495" (12.573mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)