FW-07-01-G-D-690-065
Samtec Inc.
型号:
FW-07-01-G-D-690-065
描述:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.800" (20.320mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.690" (17.526mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)