FW-07-02-F-D-250-143
Samtec Inc.
型号:
FW-07-02-F-D-250-143
描述:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.143" (3.632mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.468" (11.887mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)