FW-09-02-L-D-270-170
Samtec Inc.
型号:
FW-09-02-L-D-270-170
描述:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.515" (13.081mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.270" (6.858mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)